Międzywydziałowe Koło Naukowe Teoretyków Kultury Uniwersytetu Łódzkiego
wtorek, 05 lutego 2013
Alison Landsberg i pamięć protetyczna

Zapraszamy na spotkanie 5 lutego o godz. 11 w Miejskim Punkcie Kultury Prexer-UŁ (ul.Pomorska 39). O koncepcji Alison Landsberg opowie Tamara Skalska. 

Koncepcja pamięci protetycznej opisuje funkcjonowanie pamięci i proces zdobywania historycznych doświadczeń w oparciu o przemysł kultury masowej (zobacz artykuł o książce A. Landsberg, Prosthetic Memory. The Transformation of American Remembrance in the Age of Mass Culture, New York, 2004).

 

wtorek, 22 stycznia 2013
Spotkania

 

Od jakiegoś czasu pochylamy się m.in. nad lekturą Opowieści i czasu Paula Ricouera, tudzież innymi pasjonującymi nas aktualnie książkami i filmami.

Nie mamy jednak stałej daty spotkań, terminy ustalamy na bieżąco. Jeżeli chcecie się przyłączyć - prosimy o kontakt: marta.madejska@gmail.com

Zapraszamy również na nasz profil "fejsbookowy".

czwartek, 29 listopada 2012
A co Ty wiesz o prywatnym życiu Sherlocka Holmesa?

Jeśli ciekawi cię, dlaczego Sherlock Holmes nosił baczki albo chcesz się dowiedzieć, czy bliższe relacje łączyły go z Irene Adler bądź też z doktorem Watsonem, mamy idealną propozycję dla ciebie! Międzywydziałowe Koło Teoretyków Kultury UŁ zaprasza na spotkanie poświęcone najsłynniejszemu bohaterowi prozy Arthura Conana Doyle’a w środę 5 grudnia w Miejskim Punkcie Kultury Prexer-UŁ (Pomorska 39).  Rozpoczynamy o godzinie 18.00 projekcją mniej znanego filmu Prywatne życie Sherlocka Holmesa w reżyserii Billy’ego Wildera. Po seansie zaprezentujemy w nieco odmiennej perspektywie pewne fakty z życia charyzmatycznego detektywa oraz mamy nadzieję na owocną dyskusję z waszym udziałem.

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 29